Späť na:     www.poruba.ekoboss.sk      Vyšný koniec         Galéria MMM 2011


 

88. Medzinárodný maratón mieru Košice 2011

(nedeľa, 2. októbra 2011)

 

   Po viacročnej prestávke bola Oravská Poruba znovu zastúpená na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach. Skupinu maratónskych pionierov z Poruby Jana Benka a Jara Macáka v tomto roku zastúpila trojica bežcov a myslím, že sme hanbu neurobili. Dvojicu z Vyšného Konca (Dušan Sopúch a Jaro Bruncko) doplnil aj Albín Michalica z Dielu. Pri ich športovom snažení mali veľmi silnú podporu od sprievodného realizačného tímu vedeného Vladom Sopúchom a ďalšími rodinnými príslušníkmi. V mene pretekárov im vyjadrujem veľké ocenenie a konštatovanie (pokiaľ sa môjho výkonu týka), že na tom konečnom výsledku majú výrazný podiel.

   Všetci traja sme boli na maratóne v Košiciach po prvý krát a boli sme veľmi spokojní usporiadateľskou úrovňou akcie a výbornými divákmi okolo trate. Pred nimi sa nedalo schovať a nejako ten maratón flákať. Skutočne skvelý športový zážitok! Tiež počasie bolo výborné, ale možno až moc - podľa záznamu z meraní SHMÚ bolo úplne jasno a teplota ku koncu dosahovala 21°C, čo bolo trochu viac ako by sa hodilo.

   Verím, že nezostane len pri tohtoročnom úvodnom pokuse a dúfam, že sa v Košiciach ukážeme aj na budúci rok, prípadne aj v silnejšej zostave. Držte nám palce, nech nám vydrží zdravie a chuť trénovať a zlepšovať sa.

 

   Počas pretekov sa Vlado ujal fotoaparátu a tak popri funkcii vedúceho výpravy, nehrajúceho kapitána, psychológa, vodiča ... stíhal byť aj fotografom. Urobil zopár záberov a tak máme niečo na pamiatku. Tu je galéria záberov z celej akcie: Galéria MMM Košice.

 

 

 

Spoločné foto výpravy z Vyšného konca po maratóne (obr. v plnom rozlíšení)

 

Výsledky aj časy zástupcov z Poruby:

 

maratón z Poruby štartovali Jaroslav Bruncko 365. miesto čas 3:50:49 hodiny
    Albín Michalica 549. miesto čas 4:14:10 hodiny
         
polmaratón z Poruby štartoval Dušan Sopúch 269. miesto čas 1:41:17 hodiny

 

Tu sú celkové výsledkové listiny vo formáte pdf: MMM Košice 2011 - maratón    MMM Košice 2011 - polmaratón

 

Taktiež uverejňujem aj účastnícke certifikáty, ktoré nám vystavili organizátori:

Albín Michalica (št. číslo 643), Dušan Sopúch (št. číslo 3671) a Jaroslav Bruncko (št. číslo 378)

 

 

 

Späť na:     www.poruba.ekoboss.sk      Vyšný koniec         Galéria MMM 2011