Späť na:     www.poruba.ekoboss.sk           Vyšný koniec


 

 Ľahká atletika na Vyšnom konci

(sezóna rok 2008)

 

   Okrem rôznych väčšinovo sledovaných športov v Porube, máme na Vyšnom konci aj nenápadnejšie športové aktivity. Pokiaľ ide o ľahkú atletiku, tak zaiste tam platí nepriama úmera: čím nenápadnejšie a bez veľkého rozruchu a čím menej peňazí, tým väčšie úspechy. Zástupca z Vyšného konca (v drese ľahkoatletického oddielu v Dolnom Kubíne) Ondrej Bruncko sa pod vedením známeho trénera Üvegeša vypracoval v skoku o žrdi medzi najlepších dorastencov na Slovensku.

   Zatiaľ jeho najväčším úspechom je 2. miesto na halových Majstrovstvách Slovenska v skoku o žrdi 16. februára 2008. Majstrovstvá boli v bratislavskej hale Elán a tu prinášam zopár záberov. Ondrej skočil 340 cm a urobil si tak svoj osobný rekord.

 

    Odvtedy sa zúčastnil ďalších súťaží (3. marca 2008 halové Majstrovstvá Slovenska v sedemboji. Tam svoju disciplínu - žrď s prehľadom vyhral a celkovo sa umiestnil medzi dorastencami na 6. mieste) a svoj osobný rekord zvýšil na 360 cm (urobil tak dorastenecký rekord Oravy). Dúfam, že čoskoro budem môcť referovať o ďalších zlepšeniach. Držíme palce!

 


Späť na:     www.poruba.ekoboss.sk               Vyšný koniec